Kies voor elegantie en comfort met het bitloze hoofdstel Edix Saddles ED2-Rose, ideaal om mee te rijden dankzij het Argentijnse kwaliteitsleer.
LET OP : Het ED2 hoofdstel is zonder teugels
Een prachtig ontworpen en met de hand vervaardigd EDIX ED2 bitloos hoofdstel met zijwaartse druk, gemaakt van Argentijns leer, uit de Rose collectie van EDIX. Leren teugels zijn inbegrepen!
De speciale kopstukken zorgen ervoor dat de oren geen druk ervaren en de tuigriem is zo gepositioneerd dat het leer uit de buurt van de ogen blijft. Het kopstuk en de neusriem zijn licht gewatteerd en ovaal van vorm voor meer comfort. Het kopstuk is verstelbaar met behulp van gespen.
De EDIX ED2 is een bitloos hoofdstel dat werkt met zijwaartse druk, waarbij beide teugels zijn bevestigd aan de ringen aan weerszijden van de neus van het paard. Het hoofdstel werkt met een directe ontspanning van alle druk die de ruiter via de teugels uitoefent. Wanneer je beide teugels aantrekt of, subtieler, wanneer je met beide handen een lichte druk op de teugels uitoefent, wordt deze druk op de neus van het paard uitgeoefend. Wanneer je deze druk op de teugels loslaat, verdwijnt de druk onmiddellijk van de neus van het paard, wat een directe ontspanning wordt genoemd. Dit is een heel duidelijk signaal en de meeste paarden, zowel jonge als aan het bit gewende paarden, komen uitstekend overweg met een bitloos hoofdstel. Door de rechter teugel aan te trekken, komt het hoofdstel iets los van de wang en de tegenovergestelde kant, de linkerkant van het hoofdstel, duwt tegen de linkerkant van de wang, wat, in combinatie met je hulpen, het paard helpt om zich in de gewenste richting te buigen. De neusriem is breed en zacht gewatteerd, zodat de impact op de neus van je paard beperkt en mild is.
Bij EDIX adviseren we je om je paarden uit te rusten met een hoofdstel zonder voorkam! Het is niet nodig om een voorham te hebben voor stabiliteit van het hoofdstel op je paard, en met een hoofdstel zonder voorkam zorg je ervoor dat er geen druk achter de oren en op het achterhoofd is.
Bovendien geloven wij dat minder meer is, en hoe fijn is het niet om meer van het gezicht van je paard te zien zonder wenkbrauwboog?
De side pull past als een normaal hoofdstel. De neusriem moet ongeveer vier vingers boven de mond van je paard komen. Hij moet hoog genoeg zijn zodat hij niet op het kraakbeen van de neus of op de uiteinden van de neusbeenderen rust. Hoe hoger hij is geplaatst, hoe zachter de actie zal zijn. De kinriem moet omhoog worden gehouden, maar zorg ervoor dat het paard zijn mond nog comfortabel kan openen, zonder het los te laten, anders zal het hoofdstel beginnen te hangen en zullen je aanwijzingen niet duidelijk zijn.
Merk | Edix Saddles |
Kleur | bruin |
Hoofdkleur | Bruin |
Geslacht | Gemengd |
Leeftijdsgroep | Volwassene |
Stabiliteit | Paard |